Haberler

FAKÜLTEMİZ 2022-2023 MEZUNİYET PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2022-2023 Akademik Yılı mezuniyet programı Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Fakültemiz mezuniyet törenine Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Dekan Vekilimiz Doç. Dr. Ahmet Ekşi, İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, KOÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, akademik ve idari personel yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Kur’an tilavetinin ardından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi riyasetinde KOÜ İlahiyat Fakültesi Dini Musiki Korosu birbirinden güzel eserler icra etti.
“TOHUMLARINI TOPRAĞA VERDİĞİ VAKİTLERDEN MEYVEYE DURDUĞU ZAMANLARA”
Fakütemizde görev yapn akademisyenlerin mesajlarının yer aldığı videonunizlenmesinin ardından yapılan protokol konuşmalarında ilk olarak Hac vazifesi nedeniyle programa katılamayan KOÜ İlahiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Abdullah Kahraman çevrimiçi bağlanarak “2022-2023 akademik yılı sonunda İlahiyat Bölümü 4. Dönem, İLİTAM Programı 5.dönem mezunlarımızı veriyoruz. Hac görevi nedeniyle aranızda bulunamıyorum. Medine'den Hz. Peygamberin şehrinden hepinize selam gönderiyorum ve selamlarınızı Hz. Peygambere arz ediyorum. Kocaeli İlahiyat kurulduğu ve tohumlarını toprağa verdiği vakitlerden şimdi meyveye durduğu zamanlara gelmiştir. Bu mezuniyet programı ile mezunlarımızı ülkemizin eğitim ve din hizmetleri başta olmak üzere pek çok kurumuna katarak bu alanlardaki çalışanlara güçlü bireyler vermiş oluyoruz. Tüm bu süreçlerde öğrencilerimize emek veren hocalarımıza teşekkür ediyor, mezun öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
“TOPLUMUN AYDINLANMASINA KATKIDA BULUNACAK OLAN İLAHİYATÇILAR OLARAK YETİŞTİRİLDİNİZ”
Mezun öğrencileri ve ailelerini kutlayan Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk ise “İslami ilimler ve maneviyatın ışığıyla donanmış genç bilginler olarak bugün burada yer alıyorsunuz. Bu, sizin için uzun bir yolculuğun sonu, aynı zamanda yeni bir başlangıcın ilk adımıdır. Sizler, ilahi bilginin taşıyıcıları, toplumun aydınlanmasına katkıda bulunacak olan ilahiyatçılar olarak yetiştirildiniz ve bu değerli misyonunuzun bilinciyle hareket etmeniz gerekiyor. Sevgili mezunlar, sizlere güveniyoruz ve geleceğin umudu olarak görüyoruz. Sizler, bilginizi ve değerlerinizi toplumun iyiliği için kullanacak olan genç ilahiyatçılarsınız. Kur'an'ın rehberliğinde ilerleyin, insanlara umut ve ilham olun ve dünyaya barış ve sevgi getirme misyonunuzu unutmayın” dedi.MEZUN ÖĞRENCİLER ADINA KONUŞMALAR YAPILDI
Protokol konuşmalarının ardında İlahiyat Bölümü mezun öğrencileri adına Gamze Nur Yıldırım, İLİTAM programı mezun öğrencileri adına ise Nurşen Bursalı teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından İlahiyat bölümü ve İLİTAM programı öğrencilerinin eğitim gördükleri süre içerisinde hatıralarını içeren slayt gösterisi yayınlandı.
DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Programda 2022-2023 akademik yılı sonunda dereceye giren öğrencilere plaket takdim edildi. İlahiyat Bölümü dönem birincisi Ravza Nur Dumanlı plaketini Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk elinden aldı. İLİTAM programı dönem birincisi Hatice Uzun plaketini Dekan Vekilimiz Doç. Dr. Ahmet Ekşi’den, İlahiyat bölümü dönem ikincisi Fatma Bayrak plaketini KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi’den, yine İlahiyat Bölümü dönem ikincisi Kevser Kurt plaketini KOÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren’den, İLİTAM bölümü dönem ikincisi Emirhan Ekşi plaketini Dekan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Metin Pay’dan, İlahiyat Bölümü dönem üçüncüleri Beyzanur Çiçek ve Büşra Çayan plaketlerini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’den, İLİTAM Programı dönem üçüncüsü Feyza Nur Battal ise plaketini İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’dan aldı. İlahiyat bölümü dönem birincisi Ravza Nur Dumanlı ve İLİTAM programı dönem birincisi Hatice Uzun birer konuşma gerçekleştirdi.
ANI BELGELERİ VE KEP ATMA
Programın sonunda mezun öğrenciler anı belgelerini Fakültemiz öğretim elemanlarından aldı. Anı belgelerinin takdim edilmesinin ardından program öğrencilerin kep atması ve hatıra fotoğrafları ile son buldu.
Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors