Haberler

Gençlerle İletişim Konferansı


GENÇLERLE İLETİŞİM KONFERANSI

Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Ali Cançelik Derince İlçe Müftülüğünde 17 Aralık 2018 tarihinde “Gençlerle İletişim” konusunda bir konferans verdi.

1Cami ve Kur’an kurslarında görev yapan görevlilerin katıldığı programda Cançelik, Hz. Peygamber aleyhisselâtü ve’s-selâmın hayatından örneklerle cemaatle ve özellikle gençlerle iletişim hakkında bilgiler verdi.

Cançelik’in konuşmasındaki satırbaşları ise şöyle:

-Din görevlisi olmak irşad etmektir. İrşad edenin tabii olarak mürşid olması gerekir. Dolayısıyla ne anlatıyor isek önce bizim onu yaşamamız sonra anlatmamız gerekir. Çünkü insanlar ne anlattığımıza değil ne yaptığımıza bakar

-İnsanların işlediği günahları sürekli anlatarak onları günahtan kurtaramayız. Önemli olan onlara oradan çıkabilecekleri bir yol belirlemektir. Bu ise ancak onların soru ve sorunlarıyla ilgilenmekle mümkündür.

- Önemli olan insanlarla aramızda muhabbet bağı kurmaktır. Eğer muhabbet kurulmazsa insanların kalbi bize açılamaz ve bizi can kulağıyla dinlemezler. Anlatınları hayata geçirmezler.

- İnsanlar bizi severse bizim sevdiklerimizi de severler. Bu sebeple muhabbet bağı önemlidir.

- İnsanların gaflet anında yaptıkları hatalar ve günahları açığa çıkarmak yerine onları örtmemiz gerekir. Önemli olan ceza kesmek değil ellerinden tutmaktır.

- Herkesi büyük bir samimiyet ve ciddiyetle kabul etmemiz ve onlarla ilgilenmemiz gerekmektedir.

Program, İlçe Müftüsü Mecit Amil’in teşekkür konuşması ile sona erdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors