Haberler

DEKANIMIZ 5. MERKEZİ ŞER’İ DANIŞMA OTORİTELERİ (CSAA) TOPLANTISINA BAŞKANLIK YAPTI


Türkiye Katılım Bankaları Birliği ile birlikte Malezya Merkez Bankası iş birliğiyle ülkemiz ev sahipliğinde bu yıl 5.si düzenlenen Merkezi Şer’i Danışma Otoriteleri (Centralised Shariah Advisory Authorities - CSAA) Toplantısı; 15’e yakın ülkede mukim Merkezi Şer'i Danışma Otoriteleri, Uluslararası Standart Belirleyici Kurumlar ve Çok Taraflı Kuruluşlar, deneyimli uzmanlar ve akademisyenler eşliğinde 6 Eylül 2023 tarihinde hibrit bir şekilde gerçekleşti.

 

Program Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Direktörü Fatma ÇINAR ve Malezya Merkez Bankası (BNM) Şer’i Danışma Konseyi Başkanı Prof. Dr. Ashraf Md. Hashim açılış konuşması yaptılar.

Dekanımız Prof. Dr. Abdullah Kahraman TKBB Danışma Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi ev sahibi Merkezi Danışma Kurulu olarak başkanlık yaptığı toplantıda, bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Kahraman, açılış konuşmasında;  “Merkezi Şer’i Danışma Otoriteleri’nin 5. toplantısında kurul üye ülkelerini ve tüm misafirleri ülkemizde İstanbul’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Türkiye Katılım Bankaları Birliği ile Malezya Merkez Bankası nın birlikte organize ettikleri bu toplantının faydalı olmasını ve ufkumuzu genişletip geleceğimize yön verecek sonuçlar elde etmesini temenni ederek; “ Merkezi Şer’i Danışma Otoriteleri toplantısı, ülkelerimiz ve kurumlarımız arasındaki stratejik ağları daha da güçlendirmeyi ve merkezi şer’i makamlar arasında şer’i hükümlerin karşılıklı tanınmasını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bugünkü toplantıda, şer'i hükümler ve yeni ortaya çıkan konulardaki önemli gelişmelerin yanı sıra kuruluşumuzun yapısı ve Temel Referans Şartlarına odaklanması sağlanacaktır” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 5.si düzenlenen Merkezi Şer'i Danışma Otoriteleri (CSAA) Toplantısı, 4 oturum şeklinde  katılımcıların sunumları ve müzakereleri ile sona erdi.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors