KOU
İlahiyat Fakültesi

Haber&Duyuyuru > “LİSELİ İLAHİYATÇILAR PROJESİ”

“LİSELİ İLAHİYATÇILAR PROJESİ” KAPSAMINDA KİHMED TARAFINDAN ÖĞRENCİLERE FAKÜLTEMİZDE SERTİFİKA MERASİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları (KİHMED) tarafından yürütülen “KİHMED Liseli İlahiyatçılar” projesi kapsamında İlahiyat Fakültesinde sertifika merasimi tertip edildi. İmam Hatip Liselerinde son sınıfta eğitim gören öğrencilerin İlahiyat Fakültesinde derslere katılarak o heyecanı yaşamalarının ve Üniversiteyi tanımalarının hedeflendiği proje kapsamında 13 lise öğrencisine düzenlenen merasimle belgeleri verildi.

Programa İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet EKŞİ, Fakülte Sekreteri İlhan Coşkun, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Birdane, İzmit Evliya Çelebi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Nuray Çakır, KİHMED Yönetim Kurulu üyeleri Ali Bilgi, Ömer Ataç, Nebi Karakoyun, Durmuş İmat, Fatih Tiryaki, Cumhur Kadıoğlu, Mürsel Kocatahtacı, Şinasi Özer, İbrahim Yılmaz, Ali Küçükkeskin ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı.

İlahiyat Fakültesinin ev sahipliğinde yapılan programda KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak “KİHMED olarak gençlerimizi önemsiyor ve gelecekte sağlam adımlar atmaları noktasında gerekli çalışmaları yapıyoruz. Okullarından mezun olduktan sonra İlahiyat Fakültesini tercih etmek isteyen öğrenci kardeşlerimize bu proje ile destek olmayı hedefliyoruz. Bu çalışmamızda bizleri yalnız bırakmayan ve projeye desteğini esirgemeyen, Fakültenin kapılarını öğrencilerimize açan Dekanımız Prof. Dr. Abdullah Kahraman hocama teşekkür ediyorum” dedi.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman da konuşmasında İlahiyat Fakülteleri ile İmam Hatip Liselerinin iş birliği içinde olmalarına dikkat çekti. İki yıl önce açılmasına rağmen İlahiyat Fakültesinin özellikle Arapça öğretiminde önemli bir mesafe kat ettiğini söyleyen Kahraman, “Yaptığımız çalışmalarla bütün İlahiyat Fakülteleri arasında farklı bir yer edinme gayreti içindeyiz” dedi. Programın devamına katkılarının süreceğini belirterek sözlerini tamamlayan Kahraman, emeği geçenlere teşekkür etti.
Program, projeye katılan ve onlara rehberlik eden öğrencilere sertifikalarının takdim edilmesi ve ikramlarla son buldu.

 


Web Master : İlahiyat Fakültesi

Adres: Umuttepe Yerleşkesi 41380 İzmit / Kocaeli
Tel: +90 (262) 303 47 01/02
Belgeç : +90 (262) 303 47 03
e-posta: ilahiyat@kocaeli.edu.tr