KOU
İlahiyat Fakültesi

Haber&Duyuyuru > SEDİDE AKBULUT ÖĞRENCİLERİMİZE KONFERANS VERDİ

AİLE VE DİNİ REHBERLİK DAİRE BAŞKANI SEDİDE AKBULUT ÖĞRENCİLERİMİZE KONFERANS VERDİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut Fakültemizde Konferans verdi.

Konferansa Dekanımız Prof. Dr. Abdullah Kahraman, Fakülte Sekreteri İlhan Coşkun, Dekan Yardımcısı ve Fıkıh Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç Dr. Ahmet Ekşi, Tasavvuf Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Recai Çetres, Din Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Drd. Sefer Yavuz, Öğretim Görevlileri Mehmet Mahşuk Acar, Salih Aydın, İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın eşi Sevim Doğan, Kocaeli İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Aysel Demirci, İzmit İlçe Müftülüğü Vaizi Alime Aydoğan, Körfez İlçe Vaizi İnci Ar ve Fakülte öğrencileri katıldı.

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Akbulut “Misyon ve Fonksiyonları açısından Din Hizmetleri” konulu konferansında, öğrencilerin İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra neler yapabileceği, bir ilahiyatçı olarak Diyanet İşleri Başkanlığında hangi görevlerde bulunabilecekleri, öğrendikleri bilgiler ile halka nasıl faydalı olabilecekleri gibi konular hakkında bilgiler verdi. Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun çalışmalarından da bahseden Akbulut konferansa katılanlara teşekkür etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen Konferansın sonunda Dekanımız Prof. Dr. Abdullah Kahraman konuşmalarından dolayı Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut’a teşekkür etti.

 


Web Master : İlahiyat Fakültesi

Adres: Umuttepe Yerleşkesi 41380 İzmit / Kocaeli
Tel: +90 (262) 303 47 01/02
Belgeç : +90 (262) 303 47 03
e-posta: ilahiyat@kocaeli.edu.tr