KOU
İlahiyat Fakültesi

Haber&Duyuyuru > Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ Fakültemizde Açılış Dersi Verdi

PROF. DR. HASAN KAMİL YILMAZ FAKÜLTEMİZDE AÇILIŞ DERSİ VERDİ.

 

Fakültemiz 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi açılış dersine konuşmacı olarak İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz katıldı.

Yılmaz konuşmasının başında, Osmanlı son döneminden itibaren günümüze kadar ülkemizdeki din eğitimi veren kurumların nasıl bir tarihi süreçten geçtiğine temas etti. İlahiyat fakülteleri ile Diyanet camiası arasında sıkı bir ilişki ve güçlü bir akışkanlığın olduğuna dikkat çeken Yılmaz, bu iki kurumun ülkemiz din eğitimi hizmetleri bakımından önemini vurguladı.

 

Yılmaz, fakültemiz öğrencilerine yönelik şu tavsiyelerde bulundu: 
“Talip olduğunuz görev nebevî bir meslektir. Bu alanda hizmet etmek isteyenler sıdk, emanet, fetanet gibi nebevî vasıflarla donanmaya gayret etmelidir. Nitekim insanlar en çok şahsiyet ve karaktere hayrandırlar ve bunlardan etkilenirler.

Arapça, İngilizce, Farsça gibi dilleri, ilgili literatürü akademik seviyede takip edebilecek ve rahat konuşabilecek seviyede, yine Osmanlı Türkçesini de bu sahadaki metinlere rahat erişebilecek düzeyde öğrenmelisiniz.

Yükünüz ağır ama bir o kadar da şerefli ve onurlu. Bu meslekte adanmışlık, hasbîlik ve dert sahibi olmak gerekiyor.
Bilgiyi özümseyip amelle ve aksiyonla buluşturup hikmet ve irfana erişmeye talip olmalısınız.”

 

Fakültemiz idare ve eğitim kadrosunun yanı sıra tüm öğrencilerimizin de iştirak ettiği program sonunda, dekanımız Prof. Dr. Abdullah Kahraman katılımlarından ve konuşmalarından dolayı Yılmaz’a teşekkür ederek kendilerine hediye takdiminde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Web Master : İlahiyat Fakültesi

Adres: Umuttepe Yerleşkesi 41380 İzmit / Kocaeli
Tel: +90 (262) 303 47 01/02
Belgeç : +90 (262) 303 47 03
e-posta: ilahiyat@kocaeli.edu.tr