KOU
İlahiyat Fakültesi

Haber&Duyuyuru > Prof. Dr. İsmail Çalışkan Fakültemizde Konferans Verdi

Fakültemizde düzenlenen Perşembe Söyleşilerinin konuğu Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Çalışkan oldu. Perşembe Söyleşileri etkinlikleri çerçevesinde programa katılan Çalışkan,  öğrencilerimize “bilgi, fikir ve ideal bağlamında ilahiyatçı olmak” konulu konferans verdi.


Prof. Dr. İsmail Çalışkan konuşmasında “Biz Kitabi bir medeniyetin evlatlarıyız. Bizim kitabımız indiği ilk günden itibaren kaydedilmiş ve amel edilmiş bir kitaptır. İnsanoğlu aziz bir varlıktır. Onu aziz yapan bilgi, fikir ve idealdir. Günümüzde mutluluğu çok basite indirgemiş durumdayız. Halbuki Müslüman için mutluluk kazanılabilecek en son idealdir. İdealimizi kazanmış olduğumuz bilgilerle ve üretmiş olduğumuz fikirlerle birlikte bir araya getirip hareket noktası haline getirebilirsek başarıya doğru adımlarımızı atmış olacağız” dedi.


Programın sonunda Dekanımız Prof. Dr. Abdullah Kahraman konuşmalarından dolayı Çalışkan’a teşekkür ederek hediye takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Web Master : İlahiyat Fakültesi

Adres: Umuttepe Yerleşkesi 41380 İzmit / Kocaeli
Tel: +90 (262) 303 47 01/02
Belgeç : +90 (262) 303 47 03
e-posta: ilahiyat@kocaeli.edu.tr